PROF. DR. TİBET ERDOĞRU

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ndeki tıp ve Üroloji ihtisas eğitimi sonrasında,

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi “Massachusettes General Hospital” hastanesi “Böbrek Taş Hastalıkları Merkezi”nde Prof. Dr. Stephen Dretler başkanlığında 1999 yılında gördüğü eğitim sonrasında, böbrek taş hastalıklarında uygulanan endoskopik tedaviler konusunda oldukça başarılı tedavilere imza atmıştır. Halen böbrek taşı tedavisinde uygulanan Perkütan Nefrolitotripsi (PNL) ve Retrograd İntrarenal Cerrahi (RİRC) tedavilerini başarılı şekilde devam ettirmektedir.

PROF. DR. DOĞU TEBER

İlkokul ve sonrasındaki tüm eğitimini Almanya’da tamamladıktan sonra Essen Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlamıştır.
Üroloji’de 2004 ile 2011 yılları arasında Heilbronn Hastanesi Üroloji Departmanında ihtisas eğitimini bitirdikten sonra aynı klinikte başasistanlık çalışmalarında bulunmuştur. 2011 yılında geçtiği Heidelberg Üniversitesi’nde Üroloji Doçentli ünvanını kazanmıştır.
Prof. Dr. Doğu Teber Kalsruhe Hastanesi’nde Üroloji Şefliğini sürdürmektedir.

PROF. DR. MURAT DAYANÇ

30 Eylül 1958 tarihinde Tekirdağ’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1975 yılında Kuleli Askeri Lisesi’nden, 1981 yılında Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1981-1982 yılları arasında GATA’da mezuniyet sonrası eğitimini aldı. 1982-1984 yılları arasında İstanbul Merkez Komutanlığı’nda Sağlık Şube Müdürlüğü görevini yaptı, 1984-1988 yılları arasında GATA Üroloji Anabilim Dalı’nda üroloji eğitimini tamamladı.

1989 yılında GATA Üroloji Anabilim Dalı’na Yardımcı Doçent olarak atandı. 1991-1992 yılları arasında ABD’de Minnesota Üniversitesi Tıp Fakültesi Pediatrik Üroloji bölümünde klinik ve araştırma faaliyetlerine katılarak pediatrik üroloji eğitimi aldı. 1993 yılında doçent, 1999 yılında ise profesör oldu. 2007-2011 yılları arasında GATA Üroloji A.D. Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Ankara Çocuk Ürolojisi uzmanı olarak halen, konusunda klinik ve deneysel alandaki bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir. Bu alanla ilgili 63 uluslararası dergilerde, 95 ulusal hakemli dergilerde yayımlanan makalesi ve 108 uluslararası, 177 ulusal bildirisi bulunmaktadır. Prof.Dr.Murat Dayanç halen AmericanUrologicAssociation (AUA), American Academy of PediatricsSection of Urology (AAP), Society of PediatricUrology (SPU), EuropeanSociety of PediatricUrology (ESPU), Ulusal Çocuk Ürolojisi Derneği, Özel Sektör Üroloii Hekimleri Derneği ve Türk Üroloji Derneği üyesidir. Pediatrik Kontinans Derneği’nin kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. İleri düzey İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

PROF. DR. EGE CAN ŞEREFOĞLU

1979 yılında İskenderun’da doğan ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini 2003 yılında bitiren Dr.Şerefoğlu, aynı yıl İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi A.B.D.’da ihtisas eğitimine başladı. Haziran 2004 tarihinden sonra Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Üroloji Bölümünde ihtisasına devam etti ve Nisan 2009’da üroloji uzmanı oldu.

İhtisası sırasında erektil disfonksiyon ve prematür ejakülasyon alanında yaptığı çalışmaları yurt içi ve yurt dışındaki bilimsel dergilerde yayınlama imkanı bulan Dr. Şerefoğlu, 2010 yılında Tulane Üniversitesi Tıp Fakültesinde (ABD) Androloji alanında çalışmaya başladı. Birçok ulusal ve uluslar arası üroloji derneğine üye olan Dr.Şerefoğlu, 2014 yılında üroloji doçenti ünvanı almaya hak kazandı. Avrupa Tıbbi Uzmanlıklar Birliği (UEMS) Cinsel Sağlık Bölümü Genel Sekreterliğini de yürüten Dr. Şerefoğlu, çalışmaları nedeniyle 2012 yılında “Amsterdam Genç Bilim Adamı” ödülüne layık görülmüştür.

….

dr ege can serefoglu